Tiklaraštis būsimiems verslininkams

Kokios galimybės gauti greitą kreditą studentams?

Kokios galimybės gauti greitą kreditą studentams?

Lietuvoje vis daugėja jaunuolių, norinčių po mokyklos tęsti mokslus ir gauti aukštojo išsilavinimo diplomą. Nors studentų skaičius aukštosiose mokyklose vis mažėja, vis tiek stengiamasi kurti daugiau valstybės finansuojamų studijų vietų ar kitaip prisidėti prie jaunuolių skatinimo stoti į Lietuvos universitetus. Valstybinis studijų fondas suteikia galimybę gauti paskolą studijoms ar pragyvenimui apmokėti. Tačiau, ne visiems jaunuoliams to pakanka, tad kartais tenka ieškoti greitųjų kreditų internetu.

Valstybės remiamos paskolos – ne kiekvienam

Nagrinėjant paskolos studijoms galimybę, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti kas gali į ją pretenduoti. Šis klausimas ypač aktualus, nes tikrai didelė dalis būsimų studentų ir jų tėvai negali apmokėti pilnos studijų programos kainos. Valstybės remiamas paskolas gauti turi teisę pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų (bakalauro, magistro ir doktorantūros studijų) studentai, o taip vientisųjų studijų ir laipsnio nesuteikiančių studijų programų studentai (pavyzdžiui, rezidentūra).

Tačiau, yra ir tokia žmonių grupė, kuri negali pretenduoti į valstybės remiamos paskolos privalumus. Pirmiausia, tai žmonės, kurių bendra jau turimų valstybės paskolų suma, neįskaičiuojant palūkanų, viršija 14 630 eurų. Taip pat, šios paskolos gauti negali užsieniečiai, kurie neturi nuolatinio leidimo gyventi Lietuvoje. Apribojimai galioja ir tiems studentams, kurie netinkamai vykdo įsipareigojimus su anksčiau gautomis valstybės remiamomis paskolomis arba nusprendžia nutraukti ar laikinai sustabdyti studijas.

Valstybės remiamų paskolų rūšys

Išsiaiškinus žmonių grupes, galinčias gauti valstybės paskolą, reikia išsirinkti rūšį, kuri jums bus tinkamiausia. Yra trys skirtingi valstybės remiamų paskolų variantai: paskola, skirta studijų kainai apmokėti; paskola gyvenimo išlaidoms; paskola dalinėms studijoms pagal tarptautines ar tarpžinybines sutartis. Šios paskolos yra suteikiamos pagal išskirtinį studento poreikį.

Pirmoji paskolos rūšis yra viena populiariausių. Būtent paskola studijų kainai dažnai yra reikalingiausia Lietuvos studentams, nes su gyvenimo išlaidomis gali padėti tėvai arba studentai pasirenka patys dirbti papildomai puse etato. Tačiau, yra ir nemaža dalis studentų, kuriems paskola gyvenimo išlaidoms yra žymiai reikalingesnė. Renkantis šį variantą, studentas gali gauti iki 1900 € per metus. Na, o paskola dalinėms studijoms apmokėti dažnai yra skiriama jaunuoliams pagal Erasmus programą išvykusiems studijuoti ar atlikti praktiką svetur.

Valstybės remiamų paskolų privalumai

Derėtų atsiminti, kad valstybės remiamos paskolos įgijo tokį populiarumą visai ne veltui. Jos turi keletą svarbių privalumų. Pirmiausia, tokios paskolos grąžinimo terminas yra ypač palankus. Paskolą studentas privalo grąžinti per 15 metų. Toks ilgas laiko tarpas suteikia jaunuoliams galimybę ramiai pasibaigti studijas, susirasti gerai apmokamą dabą ir susimokėti paskolą pagal galimybes. Antrasis svarbus valstybės remiamų paskolų privalumas yra išmokėjimo būdas. Tokios paskolos palūkanų skaičiavimo metodas yra “linijinis”, o tai reiškia, kad palūkanų suma mažėja po kiekvieno mokėjimo.

Greitieji kreditai studentams

Pradėdami studijuoti jaunuoliai iš dalies įžengia į suaugusiųjų pasaulį. Savaime suprantama, kad studentai įgija ir atsakomybę už savo gyvenimą bei išsilaikymą. Kartais studentams prireikia pinigų greitai, o valstybės remiama paskola to suteikti negali. Būtent todėl skirtingi kreditoriai suteikia galimybę gauti greituosius kreditus studentams palankiomis sąlygomis.

Norėdami gauti tokią paskolą, studentai turi pasverti savo galimybes. Skirtingi kreditoriai skolina nuo 10 iki 15 000 eurų, o paskolos grąžinimo terminas svyruoja nuo 3 iki 72 mėnesių. Greitieji kreditai studentams praverčia prireikus pinigų skubiai. Tačiau, studentai turi įvertinti savo kreditingumo istoriją. Nedirbantiesiems arba dirbantiems toje pačioje darbovietėje per trumpą laiką gali būti sudėtingiau gauti paskolą. Būtent trumpas darbo stažas dažnai tampa pagrindine kliūtimi gaunant paskolą.