Dvylikta klasė ir valstybinių brandos egzaminų metas sukelia nemažai streso paskutinių klasių moksleiviams. Jie ne tik turi labai pasistengti kuo geriau pasiruošti egzaminams, bet dar ir skirti laiko studijų krypties pasirinkimui. O ką jau kalbėti apie universitetus – tinkama auštojo išsilavinimo įstaiga turi didelę reikšmę tolimesniame karjeros kelyje, ypač renkantis verslo vadybos studijų kryptį.

Tačiau, kartais ir ne mokyklinio amžiaus žmonės nori pakeisti savo profesinę kryptį ar tiesiog įgauti naujų žinių. Abejais atvejais, universiteto pasirinkimas tampa vienu svarbiausių sprendimų.

1. Vilniaus universitetas

Turbūt viena populiariausių ir labiausiai Lietuvą garsinančių aukštojo išsilavinimo įstaigų yra Vilniaus universitetas. Tai yra seniausias ir didžiausias universitetas Lietuvoje, kasmet išsilavinimą teikiantis daugiau nei dvidešimčiai tūkstančių studentų iš skirtingų pasaulio kampelių.

Vilniaus universitetas siūlo keturių metų verslo vadybos bakalauro programą, kuri orientuojasi į verslumo žinių ugdymą ir verslo kompetencijų gilinimą. Na, o norintiems žvelgti globaliau, universitetas siūlo tarptautinio verslo studijų programą Vilniaus universiteto tarptautinio verslo mokykloje.

2. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU)

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pagrinde ruošia studentus, norinčius gilinti savo žinias technologijų mokslų srityje. Universitetas vienija net dešimt skirtingų mokslų fakultetų, o vienas iš jų – verslo vadybos. VGTU yra lyderis technologijų mokslų srityje ir užtikrina, kad studentai, baigę mokslus, būtų pasiruošę šiuolaikinės rinkos poreikiams ir lengvai adaptuotųsi darbo pasaulyje.

Verslo vadybos studijos šiame universitete paruošia specialistus, gebančius dirbti vadovaujančiose pozicijose skirtinguose sektoriuose. Taip pat, ši studijų programa puikiai tinka studentams, norintiems ateityje pradėti savo verslą.

3. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU)

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) yra pirmoji aukštoji mokykla, įkurta po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. VDU yra įsikūręs laikinojoje Lietuvos sostinėje, Kaune. Universitetas garsėja kaip viena geriausių ekonomikos ir vadybos aukštojo išsilavinimo mokyklų Lietuvoje.

Vytauto Didžiojo universiteto ekonomikos ir vadybos fakultetas siūlo studijas, padedančias studentams vystyti entreprenerystės gebėjimus. Taip pat, VDU užtikrina, kad kiekvienas studentas atliktų bent vieną darbo praktiką per visą bakalauro studijų laikotarpį, o tai labai vertinama būsimų darbdavių.

4. Klaipėdos universitetas

Lietuvos pajūryje prieš beveik 30 metų įsikūręs Klaipėdos universitetas orientuojasi į Vakarų Lietuvos ir pajūrio regiono ūkį, kultūrą bei meną. Nors ši aukštojo išsilavinimo įstaiga turi tik tris tūkstančius studentų, joje siūlomos visų trijų pakopų studijų programos.

Klaipėdos universitetas siūlo trijų metų verslo vadybos bakalauro studijas. Universitetas labiausiai tinka studentams, norintiems išmokti verslo strategijos bei planavimo, įgyti finansų valdymo žinių. Ši studijų programa paruošia darbuotojus, galinčius užimti ne tik aukščiausio lygmens, bet ir funkcinio vadovo pareigas.

5. Mykolo Romerio universitetas (MRU)

Mykolo Romerio universitetas yra antrasis pagal dydį Lietuvoje, 2016-ais metais turėjęs net apie keturiolika tūkstančių studentų. Universitetas turi tris pagrindinius fakultetus Vilniuje ir vieną Kaune. Mykolo Romerio universitetas turi stiprų vardą teisės, visuomenės saugumo bei viešojo administravimo srityse.

Mykolo Romerio universitetas siūlo skirtingas verslo vadybos kryptis, orientuotas į šiuolaikinės rinkos poreikius. Šioje mokymo įstaigoje galėsite pasirinkti nuo elektroninio verslo iki išmaniųjų technologijų verslo vadybos. Universitetas stengiasi užtikrinti, kad studentai ne tik įgyti konkurencingų žinių, bet ir realios darbo praktikos.

6. Kauno technologijos universitetas (KTU)

Kauno technologijos universitetas (KTU) yra valstybinė aukštoji mokykla, kuri pirmiausia egzistavo kaip Lietuvos universitetas. Ši mokymo įstaiga yra viena lyderiaujančių Lietuvos mokslo pasaulyje, bei sparčiai bendradarbiauja su Lietuvos verslu. Šis universitetas garsėja kaip vienas moderniausių Lietuvoje.

KTU siūlo verslo vadybos studijas ekonomikos ir verslo fakultete, kuris pripažįstamas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje užsienio šalių. Universitetas labiausiai tinka kūrybiškiems bei aktyviems studentams, svajojantiems apie nuosavą verslą arba norintiems tapti sėkmingo verslo vadovu. 2017 metais ši studijų programa buvo pripažinta viena geriausių verslo vadybos bakalauro studijų Lietuvoje.

7. Šiaulių universitetas

Šiaulių universitetas yra nedidelė aukštoji mokykla ketvirtame pagal dydį Lietuvos mieste. Nors 2016 metais čia studijavo tik trys tūkstančiai studentų, universitetas vis tiek buvo pripažintas vienu didžiausiu Šiaurės Lietuvoje.

Šiaulių universitetas siūlo trijų su puse metų verslo vadybos bakalauro programą, kuri orientuojasi į logistikos bei marketingo valdymą ir vystymą. Studijų metu studentas privalo atlikti praktiką Šiaulių mieste ar regione, arba užsienio valstybių organizacijose.

Universitetas garsėja tuo, kad net penkiasdešimt procentų studijų užsiėmimų yra vykdoma nuotoliniu būdu, tad studentai neprivalo nuolat sėdėti auditorijose. Na, o tiems, kurie negali studijuoti nuolainėse dieninėse studijose, Šiaulių universitetas siūlo penkis metus trunkančią ištęstinių studijų programą, kurios dalis taip pat yra vykdoma nuotoliniu būdu.