ISM vadybos ir ekonomikos universitetas yra pirmoji nevalstybinė aukštojo išsilavinimo įstaiga Lietuvoje, vykdanti bakalauro, magistrantūros bei doktorantūros studijų programas. Taip pat, universitetas rengia studijas, seminarus ir mokymus vadovams bei verslų savininkams. ISM įsteigė Norvegijos vadybos institutas BI, kuris yra laikomas vienu geriausių verslo universitetų visoje Europoje.

ISM vadybos ir ekonomikos universitetas orientuojasi į studentus, norinčius išlikti kompetentingais šiuolaikinėje dinamiškoje verslo rinkoje. Šiandienos verslo aplinka nuolat kinta, tad ir specialistai turi mokėti greitai prisitaikyti, būti kūrybiški bei inovatyvūs. Būtent tokius įgūdžius skatina ir vertina šis universitetas. Ši auštojo mokslo įstaiga ypač tinka versliems jaunuoliams, siekiantiems ateityje kurti nuosavą verslą. Čia skatinama ne tik minties laisvė, bet ir iniciatyvumas.

ISM universitetas siūlo studijas ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba. Stojantieji gali rinktis bakalauro studijų programas, kurios pagrinde orientuotos į verslą ir vadybą – ekonomiką ir politiką, verslo vadybą ir analitiką, finansus, tarptautinį verslą ir komunikaciją, bei industrinių technologijų vadybą. Norintys studijuoti magistrą gali rinktis tarp tarptautinės rinkodaros ir vadybos, finansų ekonomikos ir inovacijų ir technologijų vadybos studijų programų.

Vienas pagrindinių ISM vadybos ir ekonomikos universiteto privalumų yra tas, kad absolventai turi galimybę įgauti tarptautinės patirties. Universitete siūlomos Erasmus mobilumo studijoms, dvišalių mainų, dvišalių laipsnio ir Erasmus mobilumo praktikoms mainų programos. Šie mainai suteikia studentams galimybę vieną ar kelis semestrus studijuoti užsienio universitete arba atlikti praktiką užsienio įmonėje. Tokia galimybė leidžia dalyviams susipažinti su nauja kultūra, įgauti tarptautinės patirties ir pagerina jų išsilavinimo lygį.

Taip pat, ISM universitetas vykdo mokymus visose pagrindinėse verslo ir vadybos srityse. Čia rengiamos mokymų programos vadovavimo psichologijos ir meistriškumo, lyderystės ir asmeninio tobulėjimo, žmogiškųjų išteklių, finansų, projektų valdymo, komunikacijos ir pardavimų, rinkodaros strategijos, pokyčių ir organizacijos vystymo temomis. Tokie mokymai būna vidiniai arba atvirieji.

Vidiniai mokymai vykdomi įmonių viduje ir labai tinka toms įmonėms, kurios nori patobulinti savo vadovų kompetenciją bei siekia organizacijos augimo. Tokiu atveju, ISM specialistai nustato mokymo poreikį organizacijoje, o tada, bendradarbiaudami su organizacijos personalo padalinio vadovais nustato tinkamą programą. Mokymų metu darbuotojai ne tik įgyja naujų teorinių žinių, bet ir nagrinėja realias darbo situacijas bei ieško joms sprendimų.

Atvirieji mokymai yra labiau skirti pavieniams darbuotojams, kurie siekia tobulėti savo profesinėje srityje nepriklausomai nuo to, kokio dydžio įmonėje jie dirba. Tokių mokymų metu studentai patys pasirenka kokias kompetencijas norėtų vystyti. Ši mokymų praktika studentams yra naudinga ne tik profesinių žinių gilinimu, bet taip pat suteikia galimybę įgyti naujų pažinčių su tos pačios srities atstovais.